Prodáváme kvalitní čokoládu z malých manufaktur, vyráběnou ze surovin pěstovaných a zpracovávaných v malé produkci šetrným způsobem a bez chemie. Čokoládu, jejíž producenti dodržují zásady FairTrade, ekologického zemědělství a podílejí se na ochraně životního prostředí v oblastech, kde se kakaové boby pěstují. Čokoládu vyrobenou z kakaových bobů vzácnějších (Criollo) i velmi vzácných (Porcelana, Chuao) aromatických odrůd z proslulých plantáží ve Venezuele, Ekvádoru, Indonésii nebo na Madagaskaru.

Čokoláda je pro nás radost, takže i práce je pro nás radostí. A rozhodně to není prázdná fráze. Třeba o ochutnávání nových vzorků nebo likvidaci zboží s blížící se expirací je takový zájem, že tuto práci přidělujeme místo odměny.

Ke kvalitní čokoládě nás vlastně přivedly děti. Snažíme se jim trochu vštípit zásady zdravé výživy a k těm jaksi přeslazená mléčná čokoláda se ztuženými tuky a různými aromaty nepatří. Jenže tmavá 70% čokoláda koupená v supermarketu není zrovna chuť pro děti. Takže co teď?

Samozřejmě začalo pátrání na internetu. A jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že je spousta menších výrobců kvalitní čokolády a ještě v bio kvalitě, jejichž chuť je natolik jemná a bez stopy hořkosti i při vysokém podílu kakaa, že chutná i 3-letým dětem. Takže klidně spořádají i tmavou 75% čokoládu. Ale samozřejmě ocení i čokolády s ovocem nebo oříšky.

S ochutnáváním různých čokoládových lahůdek jsme samozřejmě nezůstali za dětmi pozadu a jak jsme objevovali nové a nové výborné chutě, chtěli jsme se o ně podělit. A když už jsme se dělili s rodinou, kamarády a širokým okolím, řekli jsme si proč, se nepodělit i s Vámi.

Vaše Elpeso

Testováno na dětech

Provozovatel e-shopu Elpeso.cz: Eva Davidová, Sokolská 238, 54103 Trutnov. IČ:75235315

Email: shop@elpeso.cz